"Stromy dětem" - akce, která se dotkne i dalších generací

4.11.2023

         Po výřezu starých dřevin v minulém týdnu a včerejším velmi náročném bagrování v dešti, proběhla dnes brigáda na sázení stromů a keřů. Přišlo velké množství rodin a všichni dospělí i děti se velmi akčně zapojili do práce. Počasí nám také hrálo do karet a s pomocí sluníčka a také dobrého čaje a všech dobrot od rodičů, šla sadba velmi rychle od ruky. Bylo krásné pozorovat, jak školní zahrada a další pozemky velmi rychle mění svou tvář. Ještě to tak možná nevypadá, ale snad už na jaře se stromy a keře dětem odmění, když ne již plody, tak aspoň svými krásnými listy a květy. Některé stromky již mají i své pronajímatele a věříme, že i ostatní stromy a keře budou mít svého patrona, kteří jim věnují svou péči a pozornost, aby dobře rostly a dělaly radost nejen těmto dětem, ale i generacím, co budou přicházet. 

        Dík patří za dnešek všem, kteří přišli, a i když odcházeli hodně špinaví, tak svou prací a především nadšením, udělali naši školu zase o kus krásnější. Obrovský dík patří paní Martině Sedláčkové za obětavou pomoc při přípravě, objednávkách, dovozu i dnes při sázení a také za úžasnou psychickou podporu, že vše dobře dopadne. Panu Jakubovi Syptákovi za páteční obrovskou pomoc při bagrování ve velmi náročných povětrnostních podmínkách, a především za zapůjčení bagru a svého času. Panu Václavovi Skopalovi za pomoc při výřezu, dovozu kompostu a bagrování. Panu Petru Galatíkovi za zapůjčení dodávky na dovoz stromů, panu Šimordovi a Malému za výřez starých rostlin. A také panu Vladimíru Arnoštovi za odbornou pomoc, trpělivost, správný výběr rostlin a velkou pomoc při plánování a dnešní realizaci. Panu Posoldovi za darování štěpky od Města Kroměříž a obci Lubná za darování kompostu. Velké díky všem rodičům, učitelům a skvělým dětem! 

Mgr. Pavlína Švecová

V případě, že se chcete podívat na více fotografií nejen z této akce, navštivte naše stránky na facebooku Spolek přátel Montessori

Zde je odkaz přímo na danou akci: Akce "Stromy dětem"


Přípravná fáze na 4.11.

Ve čtvrtek 26.10. se uskutečnila první přípravná fáze na velkou akci Stromy dětem. Bylo nutné vyřezat křoviny a stromky, které by bránily nové výsadbě. Vše se zdařilo a v poledne bylo vše hotové a naskládané na hromadách. Moc děkuji panu Šimordovi, Malému, Skopalovi a také Sabince Malé, kteří se tohoto z počátku lehkého, ale v realitě poměrně náročného úkolu zhostili a obětavě ve svém volném čase pomohli. Na Vás ostatní se těšíme v sobotu 4.11. v 9 hodin.

Mgr. Pavlína Švecová

Fotogalerie